Kuukan hiihdot XXXVI Mirjan kierros (HS)

T U L O K S E T

© Uuraisten Urheilijat

Kilpailun sarjat: N8; M8; N10; M10; N12; M12; N13; M13; N14; M14; N15; M15; M16
; N16; N18; N45; N35; M65; M55; M18; NYL; M45; M20; MYL

N8 Naiset 8 vuotta 1 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Lila Lampinen            Uuraisten Urheilijat          3.04,1
  2. Iida Lavia               Joutsan Pommi                 3.24,9       0.20,8
  3. Petra Rautiainen         Saarijärven Pullistus         3.44,3       0.40,2
Sarjaluettelo

M8 Miehet 8 vuotta 1 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Erkka-Voitto Heinonen    Keuruun Kisailijat            2.26,6
  2. Emil Ruokostenpohja      Jämsänkosken Ilves            2.51,0       0.24,4
Sarjaluettelo

N10 Naiset 10 vuotta 2 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Minttu Salonen           Kaipolan Vire                 7.24,1
  2. Elli Sipponen            Jämsänkosken Ilves            7.24,2       0.00,1
  3. Helmi Lampinen           Uuraisten Urheilijat          9.05,3       1.41,2
  4. Martta Stenman           Uuraisten Urheilijat          9.25,5       2.01,4
Sarjaluettelo

M10 Miehet 10 vuotta 2 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Lauri Huhtanen           Ski Jyväskylä                 6.33,3
  2. Kalle Tossavainen        Ski Jyväskylä                 6.38,1       0.04,8
  3. Valtteri Kinnunen        Laukaan Urheilijat            6.52,4       0.19,1
  4. Elias Ruokostenpohja     Jämsänkosken Ilves            6.54,1       0.20,8
  5. Aapo Rasi                Pihtiputaan Tuisku            7.32,3       0.59,0
  6. Eetu Vesanen             Ski Jyväskylä                 8.04,9       1.31,6
  7. Eewert Salmi             Uuraisten Urheilijat          8.36,8       2.03,5
Sarjaluettelo

N12 Naiset 12 vuotta 2 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Lotta Salonen            Kaipolan Vire                 5.50,4
  2. Melia Palsinajärvi       Kaipolan Vire                 6.02,4       0.12,0
  3. Cecilia Ek               Ski Jyväskylä                 6.28,7       0.38,3
  4. Mette Jermoranta         Ski Jyväskylä                 6.35,5       0.45,1
  5. Elli Lavia               Joutsan Pommi                 6.45,8       0.55,4
  6. Lottaliina Holm          Viitasaaren Viesti            6.57,6       1.07,2
  7. Karoliina Hirvelä        Jämsänkosken Ilves            6.58,7       1.08,3
  8. Kaisa Koivisto           Kaipolan Vire                 7.24,0       1.33,6
  9. Ada Kalliokoski          Saarijärven Pullistus         7.54,6       2.04,2
 10. Aada Lyyra               Pieksämäen Veikot            11.04,3       5.13,9
Sarjaluettelo

M12 Miehet 12 vuotta 3 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Vilho Stenman            Uuraisten Urheilijat          8.55,6
  2. Antto-Ville Heinonen     Keuruun Kisailijat            9.54,6       0.59,0
  3. Konsta Peltola           Keuruun Kisailijat           10.18,5       1.22,9
  4. Elias Ronkainen          Jämsänkosken Ilves           10.50,4       1.54,8
  5. Elmeri Konstari          Jämsänkosken Ilves           11.00,1       2.04,5

 Poisjääneet   1
  -  42.  40344088  Sakari Sulkula           Muuramen Urheilijat
Sarjaluettelo

N13 Naiset 13 vuotta 3 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Viivi Kinnunen           Laukaan Urheilijat            9.46,3
  2. Siiri Yijälä             Ski Jyväskylä                10.09,6       0.23,3
  3. Kerttu Saksala           Uuraisten Urheilijat         12.46,5       3.00,2

 Poisjääneet   1
  -  45.  40277083  Anniina Ström            Ski Jyväskylä
Sarjaluettelo

M13 Miehet 13 vuotta 3 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Otto Hirvilampi          Ähtärin Urheilijat           10.03,8
  2. Joonas Tapanila          Ski Jyväskylä                10.26,0       0.22,2
  3. Tuomas Peltola           Keuruun Kisailijat           11.08,3       1.04,5
Sarjaluettelo

N14 Naiset 14 vuotta 3 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Iiris Helander           Keuruun Kisailijat            9.00,7
  2. Siiri Rasimus            Ski Jyväskylä                 9.01,1       0.00,4
  3. Varpu-Sofia Heinonen     Keuruun Kisailijat            9.07,1       0.06,4
  4. Sanni Räisänen           Ski Jyväskylä                 9.11,9       0.11,2
  5. Hanna Koivisto           Kaipolan Vire                10.24,8       1.24,1
  6. Kati Vertanen            Saarijärven Pullistus        10.29,4       1.28,7
  7. Nita Rasi                Pihtiputaan Tuisku           10.30,0       1.29,3
  8. Aino Pääkkönen           Ski Jyväskylä                10.38,9       1.38,2

 Poisjääneet   1
  -  59.  40220662  Nea Gråsten              Jämsänkosken Ilves
Sarjaluettelo

M14 Miehet 14 vuotta 3 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Markus Saaranen          Ski Jyväskylä                 8.20,0
  2. Lauri Pulkkinen          Ski Jyväskylä                 8.39,3       0.19,3
  3. Aarni Ronkainen          Jämsänkosken Ilves            8.53,1       0.33,1
  4. Luukas Siitonen          Ski Jyväskylä                 9.01,5       0.41,5
  5. Pyry Heinonen            Ski Jyväskylä                 9.14,2       0.54,2

 Poisjääneet   1
  -  69.  40148490  Frans Böhm               Ski Jyväskylä
Sarjaluettelo

N15 Naiset 15 vuotta 3 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Sara Leppäsalmi          Multian Jyske                 8.34,3
  2. Peppi Salonen            Kaipolan Vire                 9.22,1       0.47,8
  3. Elena Konstari           Kaipolan Vire                 9.34,9       1.00,6
  4. Anna Heikkilä            Laukaan Urheilijat            9.41,7       1.07,4
Sarjaluettelo

M15 Miehet 15 vuotta 5 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Antti Rolig              Ski Jyväskylä                14.28,8
  2. Santtu Salo              Ski Jyväskylä                15.09,1       0.40,3
  3. Lauri Ström              Ski Jyväskylä                15.31,6       1.02,8
  4. Emil Salonen             Kuorreveden kärki            17.21,2       2.52,4
Sarjaluettelo

M16 Miehet 16 vuotta 5 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Eemil Helander           Keuruun Kisailijat           13.10,0
  2. Samuli Peltola           Keuruun Kisailijat           13.50,6       0.40,6
  3. Sakari Hynynen           Ski Jyväskylä                14.05,8       0.55,8
  4. Valtteri Gråsten         Jämsänkosken Ilves           16.23,7       3.13,7
  5. Veeti Haapa-Aho          Kortesjärven Järvi-Veikot    16.43,9       3.33,9
  6. Tuomas Salonen           Sysmän Sisu                  18.14,9       5.04,9
Sarjaluettelo

N16 Naiset 16 vuotta 5 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Aino Veijalainen         Ski Jyväskylä                17.50,2
  2. Nea Inola                Pihtiputaan Tuisku           19.04,7       1.14,5

 Keskeyttäneet   1
  -  96.  32304004  Peppiina Holm            Viitasaaren Viesti
Sarjaluettelo

N18 Naiset 18 vuotta 5 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Tessa Kuorelahti         Äänekosken Huima             17.03,4
Sarjaluettelo

N45 Naiset 45 vuotta 5 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Katri Munukka            Ski Jyväskylä                15.37,8
  2. Tuula Rasimus            Ski Jyväskylä                16.00,6       0.22,8
  3. Eila Jussila             Ski Jyväskylä                16.38,6       1.00,8
  4. Nina Mäki                Jämsänkosken Ilves           16.46,5       1.08,7
  5. Ulla Yrjölä              Muuramen Urheilijat          17.04,3       1.26,5
Sarjaluettelo

N35 Naiset 35 vuotta 5 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Johanna Holm             Viitasaaren Viesti           16.08,7
  2. Anne Hyytiäinen          Saarijärven Pullistus        16.39,5       0.30,8
Sarjaluettelo

M65 Miehet 65 vuotta 5 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Seppo Malila             Pyhäjärven Pohti             16.37,4
  2. Teijo Rauhamäki          Kuikan Kisailijat            16.54,0       0.16,6
  3. Juhani Välimäki          Karstulan Kiva               17.02,7       0.25,3
  4. Kalervo Pieksämäki       Pihtiputaan Tuisku           17.15,2       0.37,8
Sarjaluettelo

M55 Miehet 55 vuotta 5 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Tapio Nieminen           Virtain Urheilijat           15.01,4
  2. Jouko Kaukanen           Virtain Urheilijat           15.15,8       0.14,4
  3. Heikki Peltonen          Joutsan Pommi                15.41,3       0.39,9
  4. Harri Tarvainen          Virtain Urheilijat           17.28,9       2.27,5

 Keskeyttäneet   1
  - 122.  40461331  Jouko Ilomäki            Virtain Urheilijat
Sarjaluettelo

M18 Miehet 18 vuotta 10 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Pyry Ahonen              Puijon Hiihtoseura           29.07,1
  2. Tuomas Tuikka            Viitasaaren Viesti           29.43,8       0.36,7
  3. Juho Hämäläinen          Ski Jyväskylä                33.54,0       4.46,9
Sarjaluettelo

NYL Naiset 10 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Tiia Huuskonen           Pyhäjärven Pohti             30.10,8
  2. Johanna Heinänen         Kuoreveden Kärki             30.27,4       0.16,6
Sarjaluettelo

M45 Miehet 45 vuotta 10 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Jouko Vaali              Virtain Urheilijat           26.36,4
  2. Jari Kuhno               Saarijärven Pullistus        26.56,6       0.20,2
  3. Jari Holm                Viitasaaren Viesti           27.05,8       0.29,4
  4. Markku Mäkelä            Virtain Urheilijat           28.29,9       1.53,5
  5. Keijo Sivill             Uuraisten Urheilijat         30.38,3       4.01,9

 Poisjääneet   1
  - 138.  27435072  Esa Hynynen              Ski Jyväskylä
Sarjaluettelo

M20 Miehet 20 vuotta 10 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Matias Salonen           Sysmän Sisu                  33.03,5

 Poisjääneet   1
  - 144.  29569849  Santeri Schildt          Ski Jyväskylä
Sarjaluettelo

MYL Miehet 15 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Olli-Pekka Nuuttila      Kuhmoisten Kumu              42.01,4
  2. Anton Sulkula            Muuramen Urheilijat          43.00,6       0.59,2
  3. Raul Korolainen          Iisalmen Visa                43.22,5       1.21,1
  4. Ilari Sulkula            Muuramen Urheilijat          44.26,0       2.24,6
  5. Ilmo Räisänen            Ski Jyväskylä                47.08,0       5.06,6
Sarjaluettelo