Kuukan hiihdot XXXV Mirjan kierros (HSC)

T U L O K S E T

© Uuraisten Urheilijat

Kilpailun sarjat: N8; M8; N10; M10; N12; M12; N13; M13; N14; M14; N15; M15; M16
; N16; N18; N45; N35; M65; M55; M18; NYL; M45; MYL; M35

N8 Naiset 8 vuotta 1 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Viivi Jermoranta         Huhtasuon Hiihto 2000         2.38,0
  2. Lila Lampinen            Uuraisten Urheilijat          2.58,3       0.20,3

 Poisjääneet   2
  -   1.            vara                     vara
  -   2.            vara                     vara
Sarjaluettelo

M8 Miehet 8 vuotta 1 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Jesse Ravolainen         Kangasniemen Kalske           2.44,8

 Poisjääneet   1
  -   7.  40275348  Niilo Kouvalainen        Kiuruveden Urheilijat
Sarjaluettelo

N10 Naiset 10 vuotta 2 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Lottaliina Holm          Viitasaaren Viesti            5.53,5
  2. Elli Lavia               Joutsan Pommi                 5.56,3       0.02,8
  3. Ilona Rantakömi          Lahden Hiihtoseura            6.03,9       0.10,4
  4. Karoliina Hirvelä        Jämsänkosken Ilves            6.11,0       0.17,5
  5. Kaisa Koivisto           Kaipolan Vire                 6.27,0       0.33,5
  6. Minttu Salonen           Kaipolan Vire                 6.28,8       0.35,3
  7. Minja Juutinen           Toivakan Rivakka              6.34,4       0.40,9
  8. Alisa Kiiski             Borgå Akilles                 7.16,0       1.22,5
  9. Helmi Lampinen           Uuraisten Urheilijat          7.23,0       1.29,5
 10. Jenna Ravolainen         Kangasniemen Kalske           9.58,7       4.05,2
Sarjaluettelo

M10 Miehet 10 vuotta 2 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Antto-Ville Heinonen     Keuruun Kisailijat            5.23,7
  2. Valtteri Kinnunen        Laukaan Urheilijat            5.53,5       0.29,8
  3. Paulus Siitonen          Jyväskylän Hiihtoseura        5.56,9       0.33,2
  4. Eewert Salmi             Uuraisten Urheilijat          7.08,2       1.44,5
  5. Patrik Rautiainen        Saarijärven Pullistus         7.54,9       2.31,2

 Poisjääneet   1
  -  23.  40073014  Lauri Häkämies           Kangasniemen Kalske
Sarjaluettelo

N12 Naiset 12 vuotta 2 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Lotta Salonen            Kaipolan Vire                 5.21,0
  2. Viivi Kinnunen           Laukaan Urheilijat            5.29,9       0.08,9
  3. Mette Jermoranta         Huhtasuon Hiihto 2000         5.42,3       0.21,3
  4. Siiri Häkämies           Kangasniemen Kalske           5.43,8       0.22,8
  5. Kerttu Saksala           Uuraisten Urheilijat          5.50,8       0.29,8
  6. Camilla Minkkinen        Äänekosken Huima              6.03,6       0.42,6
  7. Jasmin Kaikuranta        Huhtasuon Hiihto 2000         7.02,6       1.41,6
  8. Minja Minkkinen          Äänekosken Huima              7.09,6       1.48,6

 Poisjääneet   1
  -  35.  40222077  Siiri Yijälä             Kaipolan Vire
Sarjaluettelo

M12 Miehet 12 vuotta 3 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Vilho Stenman            Uuraisten Urheilijat          8.04,1
  2. Aukusti Arvola           Pirkkalan Hiihtäjät           8.09,9       0.05,8
  3. Olli Kouvalainen         Kiuruveden Urheilijat         8.53,4       0.49,3
  4. Kalle Sivill             Uuraisten Urheilijat         10.14,9       2.10,8

 Poisjääneet   1
  -  43.  40415436  Juho Mörsky              Uuraisten Urheilijat
Sarjaluettelo

N13 Naiset 13 vuotta 3 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Varpu-Sofia Heinonen     Keuruun Kisailijat            7.57,0
  2. Siiri Rasimus            Huhtasuon Hiihto 2000         8.03,8       0.06,8
  3. Sanni Räisänen           Laukaan Urheilijat            8.26,2       0.29,2
  4. Hanna Koivisto           Kaipolan Vire                 8.42,6       0.45,6
  5. Ada Kiiski               Borgå Akilles                 9.14,1       1.17,1

 Poisjääneet   1
  -  52.  34472345  Jenna Maukonen           Äänekosken Huima
Sarjaluettelo

M13 Miehet 13 vuotta 3 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Luukas Siitonen          Huhtasuon Hiihto 2000         7.44,8
  2. Ville Pesonen            Huhtasuon Hiihto 2000         8.03,2       0.18,4

 Poisjääneet   1
  -  58.  40126520  Leevi Jermoranta         Huhtasuon Hiihto 2000
Sarjaluettelo

N14 Naiset 14 vuotta 3 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Sara Leppäsalmi          Multian Jyske                 7.33,0
  2. Kristiina Rantakömi      Lahden Hiihtoseura            7.52,4       0.19,4
  3. Anna Heikkilä            Laukaan Urheilijat            8.10,4       0.37,4
  4. Peppi Salonen            Kaipolan Vire                 8.19,1       0.46,1
  5. Inka Sivill              Uuraisten Urheilijat          9.30,3       1.57,3
Sarjaluettelo

M14 Miehet 14 vuotta 3 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Onni Mäkelä              Vetelin Urheilijat            6.56,2
  2. Santtu Salo              Huhtasuon Hiihto 2000         7.00,6       0.04,4
  3. Lauri Ström              Laukaan Urheilijat            7.33,0       0.36,8
  4. Eemil Salonen            Jämsänkosken Ilves            8.04,1       1.07,9

 Poisjääneet   1
  -  71.  33186328  Eero Salmi               Uuraisten Urheilijat
Sarjaluettelo

N15 Naiset 15 vuotta 3 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Nea Inola                Pihtiputaan Tuisku            8.09,1
  2. Emilia Silkkola          Rautalammin Urheilijat        8.22,4       0.13,3
  3. Peppiina Holm            Viitasaaren Viesti            8.50,3       0.41,2
Sarjaluettelo

M15 Miehet 15 vuotta 5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Olli Laitinen            Rautalammin Urheilijat       13.18,0
  2. Valtteri Gråsten         Jämsänkosken Ilves           14.21,6       1.03,6
Sarjaluettelo

M16 Miehet 16 vuotta 5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Joonas Leppä             Kuoreveden Kärki             11.49,5
  2. Tomi Kyrönlahti          Laukaan Urheilijat           11.57,2       0.07,7
  3. Ravinder Kohtaniemi      Ykspihlajan Reima            12.07,8       0.18,3
  4. Patrik Siekkinen         Laukaan Urheilijat           12.33,1       0.43,6
  5. Mika Tiainen             Toivakan Rivakka             13.02,8       1.13,3
Sarjaluettelo

N16 Naiset 16 vuotta 5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Linnea Halonen           Närpes Kraft Skidförening    14.07,0
  2. Riina Hakala             Kuoreveden Kärki             14.15,0       0.08,0
  3. Saija Taattola           Nilsiän Nujakka              14.39,4       0.32,4

 Poisjääneet   1
  -  92.  33685269  Jasmin Maukonen          Äänekosken Huima
Sarjaluettelo

N18 Naiset 18 vuotta 5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero


 Poisjääneet   1
  -  96.  31876397  Ronja Linna              Huhtasuon Hiihto 2000
Sarjaluettelo

N45 Naiset 45 vuotta 5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Sirkka Ehrnrooth         Espoon Hiihtoseura           13.27,1
  2. Tuula Rasimus            Huhtasuon Hiihto 2000        14.44,2       1.17,1
  3. Ulla Yrjölä              Muuramen Urheilijat          14.56,9       1.29,8
  4. Eila Jussila             Huhtasuon Hiihto 2000        15.19,9       1.52,8
  5. Tarja Holm               Huhtasuon Hiihto 2000        16.09,6       2.42,5
  6. Mirva Pynnönen           Konneveden Urheilijat        16.50,8       3.23,7
Sarjaluettelo

N35 Naiset 35 vuotta 5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Nina Mäki                Jämsänkosken Ilves           13.09,0
  2. Anne Hyytiäinen          Saarijärven Pullistus        13.42,7       0.33,7
  3. Johanna Holm             Viitasaaren Viesti           14.40,0       1.31,0
Sarjaluettelo

M65 Miehet 65 vuotta 5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Seppo Väisänen           Mikkelin Hiihtäjät           13.16,4
  2. Tuomo Turunen            Kuopion Hiihtäjät            13.34,2       0.17,8
  3. Juhani Välimäki          Karstulan Kiva               15.13,8       1.57,4
  4. Sakari Mönkkönen         Leppävirran Urheilijat       15.37,4       2.21,0
  5. Hannu Hytönen            Konneveden Urheilijat        17.16,6       4.00,2
  6. Lassi Suominen           Koiviston Kipinä             17.55,4       4.39,0
Sarjaluettelo

M55 Miehet 55 vuotta 5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Timo Heikkilä            Valkeakosken Haka            13.30,5
  2. Jouko Kaukanen           Mäntän Valo                  13.46,3       0.15,8
  3. Aapo Kässi               Uuraisten Urheilijat         14.23,5       0.53,0
Sarjaluettelo

M18 Miehet 18 vuotta 10 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Joona Mäkelä             Vetelin Urheilijat           23.50,3
  2. Oskari Raussi            Kuoreveden Kärki             24.15,9       0.25,6
  3. Aapo Tauru               Kangasalan Kisa              24.35,2       0.44,9
  4. Naveen Kohtaniemi        Ykspihlajan Reima            27.02,6       3.12,3
  5. Pyry Ahonen              Puijon Hiihtoseura           29.03,3       5.13,0
  6. Tuomas Tuikka            Viitasaaren Viesti           29.29,2       5.38,9
Sarjaluettelo

NYL Naiset 10 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Sini Alusniemi           Kangasniemen Kalske          24.32,7
  2. Silja Tarvonen           Kangasniemen Kalske          25.44,1       1.11,4
  3. Noora Kivikko            Lahden Hiihtoseura           26.46,5       2.13,8
  4. Sonja Mörsky             Keuruun Kisailijat           26.57,3       2.24,6
  5. Johanna Heinänen         Kuoreveden Kärki             27.19,2       2.46,5

 Poisjääneet   1
  - 135.  26136149  Jenni Ilmonen            Joutsan Pommi
Sarjaluettelo

M45 Miehet 45 vuotta 10 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Jari Holm                Viitasaaren Viesti           24.19,0
  2. Heikki Kivikko           Lahden Hiihtoseura           25.12,3       0.53,3
  3. Jari Mäkelä              Vetelin Urheilijat           25.20,1       1.01,1
  4. Pasi Heinonen            Keuruun Kisailijat           26.31,4       2.12,4
  5. Esko Hänninen            Mikkelin Hiihtäjät           29.38,0       5.19,0

 Poisjääneet   1
  - 144.  27474046  Jarkko Kauppinen         Iisalmen Visa
Sarjaluettelo

MYL Miehet 15 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Joachim Gustafsson       IF Femman                    33.19,2
  2. Johan Gustafsson         IF Femman                    33.28,3       0.09,1
  3. Joonas Lotta             Lahden Hiihtoseura           35.18,1       1.58,9
  4. Juha Hyyryläinen         Juvan Urheilijat             36.10,0       2.50,8
  5. Henri Kaukanen           Mäntän Valo                  36.36,5       3.17,3
  6. Toni Huuskonen           Viitasaaren Viesti           37.46,4       4.27,2
  7. Wilhelm Stenbacka        Huhtasuon Hiihto 2000        38.35,6       5.16,4
  8. Eero Viitikko            Teuvan Rivakka               38.49,5       5.30,3
  9. Petri Jaakonaho          Huhtasuon Hiihto 2000        40.19,6       7.00,4

 Keskeyttäneet   1
  - 159.  21507825  Juho Halonen             Pyhäjärven Pohti
 Poisjääneet   1
  - 152.  27440643  vara                     Konneveden Urheilijat
Sarjaluettelo

M35 Miehet 35 vuotta 15 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Joni Seppä               Keuruun Kisailijat           37.47,8
  2. Ilpo Lahtinen            Riihimäen Kiista-Veikot      39.52,2       2.04,4
Sarjaluettelo