Kuukan hiihdot 37. Mirjan kierros

T U L O K S E T

© Uuraisten Urheilijat

Kilpailun sarjat: N8; M8; N10; M10; N12; M12; N14; M14; M16; N16; N18; N20; N45
; N35; NYL; M65; M55; M18; M45; M20; MYL; M35

N8 Naiset 8 vuotta 1 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Anni Kalilainen          Pieksämäen Veikot             2.23,1
  2. Lumi-Kukka Saaranen      Ski Jyväskylä                 2.39,5       0.16,4
  3. Eerika Siekkinen         Pihtiputaan Tuisku            4.30,7       2.07,6

 Poisjääneet   1
  -   3.  40464850  Petra Rautiainen         Äänekosken Huima
Sarjaluettelo

M8 Miehet 8 vuotta 1 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Kasper Ekonoja           Ski Jyväskylä                 1.59,5
  2. Herkko Heikkinen         Ski Jyväskylä                 2.06,6       0.07,1
  3. Miska Savolainen         Konneveden Urheilijat         2.19,3       0.19,8
  4. Lukas Karjaluoto         Ski Jyväskylä                 2.27,7       0.28,2
  5. Oskari Paananen          Pihtiputaan Tuisku            2.37,8       0.38,3
  6. Elias Tiisanoja          Keuruun Kisailijat            3.02,2       1.02,7
  7. Nuutti Hietala           Ski Jyväskylä                 3.10,9       1.11,4

 Poisjääneet   1
  -  11.  40470770  Sampo Heinonen           Pieksämäen Veikot
Sarjaluettelo

N10 Naiset 10 vuotta 2 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Taru Kautto              Äänekosken Huima              6.34,9
  2. Martta Stenman           Uuraisten Urheilijat          6.45,9       0.11,0
Sarjaluettelo

M10 Miehet 10 vuotta 2 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Aleksi Siekkinen         Pihtiputaan Tuisku            6.07,7
  2. Jesse Ravolainen         Kangasniemen Kalske           6.12,3       0.04,6
  3. Aleksi Jalasaho          Äänekosken Huima              6.18,9       0.11,2
  4. Emil Ruokostenpohja      Jämsänkosken Ilves            6.27,2       0.19,5
  5. Vilho Hietala            Ski Jyväskylä                 6.34,0       0.26,3
  6. Milo Äyrämö              Kuoreveden Kärki              6.43,0       0.35,3
  7. Erkka-Voitto Heinonen    Keuruun Kisailijat            6.48,6       0.40,9
  8. Jussi Kalilainen         Pieksämäen Veikot             7.19,5       1.11,8
  9. Miska Hokajärvi          Viitasaaren Viesti            8.17,1       2.09,4
Sarjaluettelo

N12 Naiset 12 vuotta 2 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Lottaliina Holm          Viitasaaren Viesti            5.28,9
  2. Karoliina Hirvelä        Jämsänkosken Ilves            5.33,7       0.04,8
  3. Ella Paananen            Pihtiputaan Tuisku            5.44,7       0.15,8
  4. Hetaliina Karkiainen     Keuruun Kisailijat            5.50,2       0.21,3
  5. Kaisa Koivisto           Kaipolan Vire                 6.02,6       0.33,7
  6. Minttu Salonen           Kaipolan Vire                 6.09,3       0.40,4
  7. Iiris Kuorinki           Äänekosken Huima              6.29,6       1.00,7
  8. Jenna Ravolainen         Kangasniemen Kalske           6.31,6       1.02,7
  9. Meeri Kauppi             Kyrön Voima                   6.35,8       1.06,9

 Poisjääneet   1
  -  39.  40304515  Helmi Jauhiainen         Kivijärven Kivekkäät
Sarjaluettelo

M12 Miehet 12 vuotta 3 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Antto-Ville Heinonen     Keuruun Kisailijat            7.57,7
  2. Kalle Tossavainen        Ski Jyväskylä                 7.59,3       0.01,6
  3. Topias Vuorela           Ylistaron Kilpa-Veljet        8.09,3       0.11,6
  4. Valtteri Kinnunen        Ski Jyväskylä                 8.16,4       0.18,7
  5. Lauri Huhtanen           Ski Jyväskylä                 8.22,4       0.24,7
  6. Aapo Kuronen             Jämsänkosken Ilves            8.47,9       0.50,2
  7. Santeri Kallio           Kokkolan Veikot               8.57,2       0.59,5
  8. Veeti Kasperi Savolainen Ski Jyväskylä                 9.17,3       1.19,6
  9. Patrik Rautiainen        Äänekosken Huima              9.18,8       1.21,1
 10. Henri Hiironen           Pihtiputaan Tuisku            9.21,0       1.23,3
 11. Kasper Kuorinki          Äänekosken Huima              9.21,4       1.23,7
 12. Konsta Peltola           Keuruun Kisailijat            9.39,9       1.42,2
 13. Eetu Vesanen             Ski Jyväskylä                 9.46,7       1.49,0
 14. Eewert Salmi             Uuraisten Urheilijat         11.22,1       3.24,4

 Poisjääneet   2
  -  49.  40280668  Elias Kytölä             Alajärven Ankkurit
  -  53.  40379216  Elias Ruokostenpohja     Jämsänkosken Ilves
Sarjaluettelo

N14 Naiset 14 vuotta 3 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Pauliina Pirinen         Ski Jyväskylä                 7.51,6
  2. Viivi Kinnunen           Ski Jyväskylä                 8.02,4       0.10,8
  3. Anniina Ström            Ski Jyväskylä                 8.07,7       0.16,1
  4. Siiri Tossavainen        Ski Jyväskylä                 8.17,0       0.25,4
  5. Lotta Salonen            Kaipolan Vire                 8.24,3       0.32,7
  6. Siiri Yijälä             Ski Jyväskylä                 8.27,1       0.35,5
  7. Inka Lakanen             Perhon Kiri                   8.36,6       0.45,0
  8. Helmi Karkiainen         Keuruun Kisailijat            8.39,4       0.47,8
  9. Sanni Korhonen           Rautalammin Urheilijat        9.28,5       1.36,9

 Poisjääneet   1
  -  71.  40393278  Julia Kytölä             Alajärven Ankkurit
Sarjaluettelo

M14 Miehet 14 vuotta 3 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Otto Hirvilampi          Ähtärin Urheilijat            7.22,0
  2. Vilho Stenman            Uuraisten Urheilijat          7.38,6       0.16,6
  3. Hannes Nurminen          Jämsänkosken Ilves            7.57,0       0.35,0
  4. Anssi Mustonen           Koiviston Kipinä              8.05,8       0.43,8
  5. Juuso Pulkkanen          Ski Jyväskylä                 8.27,3       1.05,3
  6. Veeti Tikka              Konneveden Urheilijat         8.39,3       1.17,3
  7. Niilo Kauppi             Kyrön Voima                   8.52,4       1.30,4
  8. Elmeri Seppänen          Jämsänkosken Ilves            9.02,0       1.40,0
  9. Sakari Sulkula           Muuramen Urheilijat           9.11,2       1.49,2
 10. Johannes Anttila         Ski Jyväskylä                 9.24,4       2.02,4

 Keskeyttäneet   1
  -  81.  40467470  Miska Männynsalo         Pieksämäen Veikot
 Poisjääneet   2
  -  78.  40369083  Joonas Tapanila          Ski Jyväskylä
  -  84.  40158050  Tuomas Peltola           Keuruun Kisailijat
Sarjaluettelo

M16 Miehet 16 vuotta 5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Lauri Pulkkinen          Ski Jyväskylä                12.25,0
  2. Luukas Siitonen          Ski Jyväskylä                12.33,8       0.08,8
  3. Matias Sippo             Kangasniemen Kalske          12.34,3       0.09,3
  4. Santtu Salo              Ski Jyväskylä                12.36,5       0.11,5
  5. Aarni Ronkainen          Jämsänkosken Ilves           12.54,0       0.29,0
  6. Frans Böhm               Ski Jyväskylä                13.07,8       0.42,8
  7. Pyry Heinonen            Ski Jyväskylä                13.26,1       1.01,1
  8. Kalle Kauppi             Kyrön Voima                  13.31,4       1.06,4
  9. Markus Saaranen          Ski Jyväskylä                13.31,8       1.06,8
 10. Eemil Salonen            Kuoreveden Kärki             14.49,0       2.24,0
 Kilpailun ulkopuolella   1
 --  Johannes Merikanto       Hankasalmen Hanka            14.14,1       1.49,1

 Poisjääneet   2
  -  95.  40276188  Lauri Ström              Ski Jyväskylä
  -  96.  40332082  Roope Lindroos           Skiteam 105
Sarjaluettelo

N16 Naiset 16 vuotta 5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Sanni Räisänen           Ski Jyväskylä                13.37,2
  2. Aino Pääkkönen           Ski Jyväskylä                14.01,9       0.24,7
  3. Varpu-Sofia Heinonen     Keuruun Kisailijat           14.24,4       0.47,2
  4. Iiris Helander           Keuruun Kisailijat           14.24,9       0.47,7
  5. Siiri Rasimus            Ski Jyväskylä                14.35,2       0.58,0
  6. Veera Anttila            Perhon Kiri                  14.49,7       1.12,5
  7. Peppi Salonen            Kaipolan Vire                15.28,7       1.51,5
  8. Anna Heikkilä            Ski Jyväskylä                15.32,9       1.55,7
  9. Eveliina Lindsberg       Rautalammin Urheilijat       15.43,7       2.06,5
 10. Noora Pura               Joutsan Pommi                16.33,1       2.55,9
 11. Hanna Koivisto           Kaipolan Vire                17.40,1       4.02,9
Sarjaluettelo

N18 Naiset 18 vuotta 5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Tuuli Liukkonen          Joutsan Pommi                12.50,8
  2. Riina Hakala             Kuoreveden Kärki             12.55,0       0.04,2
  3. Marika Aho               Ski Jyväskylä                14.27,1       1.36,3
  4. Aliina Vuorela           Ylistaron Kilpa-Veljet       14.48,1       1.57,3
  5. Iida-Sofia Korhonen      Rautalammin Urheilijat       16.09,3       3.18,5
  6. Peppiina Holm            Viitasaaren Viesti           16.19,2       3.28,4
Sarjaluettelo

N20 Naiset 20 vuotta 5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Ronja Linna              Ski Jyväskylä                13.11,6
  2. Loviisa Kalliokoski      Perhon Kiri                  14.30,4       1.18,8
  3. Satu Kauppinen           Kuoreveden Kärki             15.39,0       2.27,4

 Poisjääneet   1
  - 127.  32260229  Emma Hirvonen            Kangasniemen Kalske
Sarjaluettelo

N45 Naiset 45 vuotta 5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Katri Munukka            Ski Jyväskylä                14.09,5
  2. Johanna Holm             Viitasaaren Viesti           14.11,0       0.01,5
  3. Tarja Viertorinne        Kiuruveden Urheilijat        15.06,1       0.56,6
  4. Eila Jussila             Ski Jyväskylä                15.40,6       1.31,1
  5. Ulla Yrjölä              Muuramen Urheilijat          16.52,1       2.42,6
Sarjaluettelo

N35 Naiset 35 vuotta 5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Anne Hyytiäinen          Saarijärven Pullistus        14.00,3
  2. Terhi Tuorilainen        Kiuruveden Urheilijat        16.28,6       2.28,3
Sarjaluettelo

NYL Naiset 10 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Sini Alusniemi           Ikaalisten Urheilijat        24.06,3
  2. Suvi Karjaluoto          Ski Jyväskylä                27.17,1       3.10,8
  3. Piritta Määttä           Kuusamon Erä-Veikot          27.21,8       3.15,5
  4. Greta Kurkinen           Oulun Hiihtoseura            27.52,3       3.46,0
  5. Sanna Pusa               Ski Jyväskylä                28.27,2       4.20,9
Sarjaluettelo

M65 Miehet 65 vuotta 5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Paavo Pajunen            Mikkelin Hiihtäjät           14.40,2
  2. Asko Happonen            Kuopion Hiihtäjät            14.49,6       0.09,4
  3. Juhani Välimäki          Karstulan Kiva               15.02,6       0.22,4
  4. Sakari Nyyssönen         Pielaveden Sampo             15.04,8       0.24,6
  5. Hannu Hytönen            Konneveden Urheilijat        17.05,6       2.25,4
Sarjaluettelo

M55 Miehet 55 vuotta 5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Arto Kytölä              Alajärven Ankkurit           13.01,4
  2. Tapio Nieminen           Virtain Urheilijat           13.20,6       0.19,2
  3. Jouko Kaukanen           Virtain Urheilijat           13.36,9       0.35,5
  4. Leo Poikolainen          Koiviston Kipinä             14.55,5       1.54,1

 Poisjääneet   1
  - 155.  27499584  Jouko Laitinen           Pieksämäen Veikot
Sarjaluettelo

M18 Miehet 18 vuotta 10 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Johannes Vuorela         Ylistaron Kilpa-Veljet       22.34,8
  2. Eemil Helander           Keuruun Kisailijat           22.35,8       0.01,0
  3. Tomi Kyrönlahti          Jämsänkosken Ilves           23.29,4       0.54,6
  4. Arttu Kaario             Jämsänkosken Ilves           23.31,4       0.56,6
  5. Joonas Leppä             Kuoreveden Kärki             23.48,0       1.13,2
  6. Sakari Hynynen           Ski Jyväskylä                24.18,3       1.43,5
  7. Eetu Lakanen             Perhon Kiri                  25.03,4       2.28,6
  8. Juho Hämäläinen          Ski Jyväskylä                26.31,2       3.56,4

 Keskeyttäneet   1
  - 168.  31846631  Patrik  Siekkinen        Jämsänkosken Ilves
 Poisjääneet   1
  - 163.  33266455  Olli Laitinen            Rautalammin Urheilijat
Sarjaluettelo

M45 Miehet 45 vuotta 10 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Jari Holm                Viitasaaren Viesti           23.42,8
  2. Markku Mäkelä            Virtain Urheilijat           24.14,9       0.32,1
  3. Arto Nissinen            Keuruun Kisailijat           24.16,0       0.33,2
  4. Jukka Järvinen           Pihtiputaan Tuisku           24.52,8       1.10,0
  5. Heikki Alakärppä         Ski Jyväskylä                25.32,4       1.49,6
  6. Esa Hynynen              Ski Jyväskylä                25.40,8       1.58,0
  7. Jarkko Kauppinen         Ski Jyväskylä                26.20,5       2.37,7
  8. Kimmo Kaario             Jämsänkosken Ilves           27.06,8       3.24,0
  9. Keijo Sivill             Uuraisten Urheilijat         27.38,1       3.55,3

 Poisjääneet   1
  - 181.  27445240  Pertti Huotari           Pihtiputaan Tuisku
Sarjaluettelo

M20 Miehet 20 vuotta 10 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Markus Malmberg          Jämsänkosken Ilves           24.39,3

 Poisjääneet   1
  - 186.  40386100  Pyry Ahonen              Puijon Hiihtoseura
Sarjaluettelo

MYL Miehet 15 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Joel Sariola             Oulun Hiihtoseura            34.38,5
  2. Eerik Puranen            Saarijärven Pullistus        35.40,6       1.02,1
  3. Henri Kaukanen           Kuoreveden Kärki             36.00,9       1.22,4
  4. Santeri Virta            Parkanon Urheilijat          36.30,5       1.52,0
  5. Raul Korolainen          Iisalmen Visa                36.34,3       1.55,8
  6. Anton Sulkula            Muuramen Urheilijat          41.16,1       6.37,6
Sarjaluettelo

M35 Miehet 35 vuotta 15 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Jari Kuhno               Saarijärven Pullistus        35.47,9
  2. Jouko Vaali              Virtain Urheilijat           36.20,6       0.32,7
  3. Miikka Raivio            Virtain Urheilijat           37.05,7       1.17,8
  4. Heikki Karjaluoto        Ski Jyväskylä                37.11,6       1.23,7
  5. Toni Happonen            Kuopion Hiihtäjät            40.43,5       4.55,6
  6. Tommi Espo               Uuraisten Urheilijat         43.44,8       7.56,9
Sarjaluettelo